Електронні сигарети – ризики для здоров'я.
На жаль, питання поширеності вживання електронних сигарет тільки почали досліджувати в Україні, тому складно говорити про динаміку. З іншого боку, досвід інших країн говорить про те, що частка людей, які курять електронні сигарети, стабільно зростає на фоні зменшення поширеності куріння звичайних сигарет.
Відомо, що при використанні електронних сигарет виробляється аерозоль (пара), що містить гліколі, альдегіди, летючі органічні речовини, поліциклічні ароматичні вуглеводні, тютюноспецифічні нітрозаміни, метали (свинець, хром, нікель), частинки силікату, дикарбоніли та гідроксикарбоніли тощо, які є токсичними та можуть спричиняти патологічні зміни в організмі.
При чому, у аерозолі (парі) є й специфічні для нього речовини (в диму звичайних сигарет їх немає) – наприклад, гліоксаль, який є отрутою.
Нікотин, який може входити до складу електронних сигарет, окрім того, що викликає залежність, має інші негативні наслідки для здоров’я, що було доведено вже давно.
Існують дані про те, що дорослі курці електронних сигарет можуть отримувати дози нікотину такі ж, як і при курінні звичайних сигарет, або навіть більші.
Разом з тим, відомо, що складні суміші, які містяться у рідині та аерозолі е-сигарет, мають токсикологічний вплив навіть при досить низьких концентраціях шкідливих речовин.
Вторинний аерозоль, що потрапляє у навколишнє середовище, містить 1,2-пропандіол, ацетальдегіди та формальдегіди, деякі летючі органічні речовини, нікотин та важкі метали (при чому, рівні таких металів, як нікель і хром, у аерозолі вищі, ніж у диму від звичайних сигарет.
Ризики для здоров’я, пов’язані із використанням електронних сигарет.
Електронні сигарети становлять ризики для здоров’я, утому числі пасивних курців, та можуть провокувати перехід на звичайні сигарети.
Необхідно більше незалежних досліджень щодо е-сигарет, у тому числі, щодо їх відтермінованого впливу на здоров’я. Також не варто забувати про те, що іноді трапляються випадки, коли електронні сигарети вибухають у руках або роті курця, завдаючи серйозних пошкоджень. Відомі випадки отруєння рідинами для електронних сигарет. До речі, доведено, що неповнолітні, які будь-коли курили електронні сигарети, мають у рази вищі шанси почати курити звичайні сигарети.
Сьогодні багатьох хвилює питання, чи допомагають електронні сигарети відмовитися від куріння. Достовірної інформації щодо цього також бракує.
Для того, аби захистити власне здоров’я, потрібно зовсім відмовитися від вживання будь-яких тютюнових виробів чи виробів з нікотином, адже навіть декілька сигарет на день підвищують ризики для здоров’я.
Чи безпечніший вейпінг за куріння? Хоча багато хто вважає, що вейпінг безпечніший за традиційні сигарети, це зовсім не так. Вейпи загрожують вашому здоров'ю.
Вейпінг серед молоді: загроза, яка несе серйозні ризики.
В Україні ситуація набирає загрозливих обертів. Кожна п’ята дитина віком 13-15 років вже залежна від нікотину, а 18% підлітків вживають електронні сигарети.
Основні факти:
Вейпінг небезпечний. Він містить нікотин та інші хімікати, що можуть викликати серйозні захворювання легень.
Нікотин у вейпах шкодить серцю та легеням. Підвищує тиск і ризик серцевого нападу.
Вейпи викликають сильну залежність. Концентрація нікотину у вейпах може бути вищою, ніж у звичайних сигаретах.
Вейпи не є ефективним засобом для відмови від куріння. Більшість користувачів продовжують курити.
Молодь стає залежною від нікотину. 47% дітей в Україні у віці 13-15 років вже пробували курити, а кожна п’ята дитина цього віку вже використовує електронні сигарети.
Відмова від куріння — найкраще рішення для здоров’я.
Comments